Головна стаття

Матеріал з Черкащина
(Перенаправлено з Головна сторінка)
Перейти до: навігація, пошук

“Мало любити свій рідний край, його треба знати”, - спадають на думку слова М.Рильського, коли мова заходить про Черкащину, яка має багатовікову історію і культуру, а також сповнене яскравими подіями сьогодення.

Півторамільйонна Черкащина розміщена в центрі України. Вона може служити її візитною карткою, тому що уособлює в собі щось від кожного регіону. Навіть назва області пов’язана з історією всього українського народу. Були часи, коли українців називали черкасами.

Предметом особливих гордощів черкащан є роль регіону у виникненні і розвитку українського козацтва, яке пов’язане зі славнозвісною постаттю Богдана Хмельницького. Ім’я видатного гетьмана увічнено на території області засобами монументалістики. На поч.50-х рр. в с.Суботів Чигиринського району було відкрито надгробок на місці поховання великого гетьмана.

З Черкащиною пов’язані зародження гайдамацького руху та одна з визначних подій Великої Вітчизняної війни - Корсунь-Шевченківська наступальна операція Першого і Другого Українських Фронтів під командируванням генералів армії М.Ф.Ватутіна та І.С.Конєва.

Черкаська земля подарувала світові національного генія Тараса Шевченка. Вона ж стала місцем його останнього поховання.

На землі, уславленій Кобзарем, народились класики української літератури М.Старицький, І.Нечуй-Левицький, жили і творили Г.Сковорода, І.Котляревський, Є.Гребінка; проводив досліди помолог і відомий меценат П.Симиренко, жив і працював вчений-сходознавець А.Кримський.

Черкащина надихала на творчість вченого, першого ректора Київського університету М.Максимовича, який прожив в с.Прохорівці Канівського району до останніх своїх днів.

Черкаський край неможливо уявити без такої визначної особистості як В.Симоненко. На його могилі у Черкасах у 1997 р. встановлено бюст.

На сьогодні Черкащина – центр громадської, історичної та наукової діяльності. Працюють понад 30 науково-дослідних, проектних і конструкторських інститутів і бюро, дослідних станцій, самостійних наукових відділів і філій.

Завітайте на Черкаську землю, щоб збагнути її історичний дух, помилуватися кручами сивочолого Дніпра, відчути привітність і гостинність черкащан.