Кам’янка

Матеріал з Черкащина
Версія від 21:51, 28 травня 2012; Admin (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Кам’янка


Im 1.JPGIm 2.JPGIm 3.JPG Im 4.JPG Im 5.JPG Im 6.JPG Im 7.JPGМісто Кам'янка розстелилося на скелястих берегах річки Тясмин, що своїми кам’янистими берегами і дало назву містечку. Місцеві жителі пишаються його історичними пам'ятками, на базі яких створено державний історико-культурний заповідник. На території заповідника розташовані чотири пам'ятки архітектури: флігель садиби Давидових, водяний млин, парк ім. Декабристів та архітектурна прикраса цього парку - грот. Також до складу заповідника входять п'ять пам'яток монументального мистецтва: пам'ятник декабристам, О.С.Пушкіну, П.І.Чайковському, стела декабристів, пам'ятний знак при в'їзді в місто. Три пам'ятки природи: Тясминський каньйон, урочище Тростянка, Пушкінська скеля. До складу заповідника входять літературно-меморіальний музей О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, історичний музей та картинна галерея. Місто відвідало багато відомих людей таких як О.С.Пушкін, сюда, до сестри дружини декабріста Давидова, приїзджав гостювати П.І. Чайковський. Саме тут композитор написав оперу "Євген Онєгін" та балет "Лебедине озеро". На початку XIX століття Кам'янка стала одним із центрів декабристського руху на Україні. В.Л.Давидов віддав у розпорядження декабристів свою садибу. В Камянку таємно приїжджали декабристи і в старому млині проводили засідання П.Пестель, С.Муравьов-Апостол, М.Бестужев-Рюмін.

Приємно прогулятися старовинним парком, відвідати музей ім.Пушкіна та Чайковського, неподалік від парку через мостик в тіні дерев мальовничо розташувався водяний млин, де збиралися декабристи. В парку, по іншу сторону млина, знаходиться могила Марії Давидової, памятник декабристам та Пушкінський грот.


Загальні відомості

Кам'янка - районний центр Черкаської області.

Заснована на початку ХVІІ століття, статус міста має з 1956 року.

Населення - 14,4 тис. жителів (2006).

Через місто проходить залізнична магістраль Київ - Одеса та автотраса Київ - Донецьк.

Місто розташоване в південно-східній частині Черкаської області на річці Тясмин - правій притоці Дніпра за 62 кілометри від обласного центру. Місцевість - хвиляста рівнина з перевищенням висот до 30 метрів, розчленованій балками і невеликими водотоками.

Середня температура на території міста: січня - 5,7°C; липня + 20,3°C. Опадів впродовж року випадає 488 мм.

Площа зелених насаджень міста 353,4 га, у тому числі пам'ятка садово-паркового мистецтва національного значення - парк Декабристів, пам'ятки природи місцевого значення - скеля Пушкіна, урочище Тростянка та Тясминський каньйон.

Промисловість міста представлена підприємствами по переробці сільськогосподарської сировини, виробництва устаткування для текстильної і хімічної промисловості. Найбільші промислові підприємства міста :

ВАТ "Кам'янський машинобудівний завод", директор Гецько Володимир Іванович; ДП "Кам'янський спиртогорілчаний комбінат", директор Бабечко Дмитро Михайлович; ПП "Авіс-1", директор Бандура Віктор Іванович; ТОВ "Національна горілчана компанія", директор Бабич Микола Іванович; ВАТ "Кам'янський завод продтоварів", голова правління Кондакова Людмила Павлівна; Цукрозавод - ДП "Кам'янський цукрозавод" ТОВ "РУНА", директор Ярошенко Юрій Миколайович.; ХПП ( ТОВ "АСТІ Кам'янський елеватор"), директор Аркуша Сергій Анатолійович.; ДП "Кам'янський лісгосп", директор Верес Віталій Терентійович. Приватний бізнес розвивається переважно у сфері торгівлі, громадського харчування.

В місті діють районний будинок культури, районна бібліотека та бібліотека для дітей, Кам'янський еколого-економічний ліцей, три школи, будинок творчості та юнацтва, станція юних техніків, сауны Киева, светодиодная лента, ДЮСШ, міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

У 1995 році на базі Кам'янського літературно-меморіального музею О. С. Пушкіна і П. І Чайковського та комплексу пам'яток історії, культури і природи на площі майже 75 га створено Кам'янський державний історико-культурний заповідник.

Медичне обслуговування жителів міста здійснює районна центральна лікарня та поліклінічне відділення.

У Кам'янці народилися народний артист України М. О. Задніпровський (1924 - 1980), художник-графік П. Я. Куценко (1908 - 1983), мистецтвознавець І. О. Волошин (1908 - 1986), композитор Л. З. Любовський (1937), фольклорист і етнограф Т. Ф. Онопа (1902 - 1971), Герої Соціалістичної праці Т. П. Кравченко і М. П. Іванченко та багато інших відомих людей.


Кам'янська міська рада

Кам'янський еколого-економічний ліцей "Камелія"

Відповідно до статті 11 Закону України "Про загальну середню освіту", Положення про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 05.04.94 № 228, за поданням Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, враховуючи рішення Кам'янської районної ради про підтримку пропозиції райдержадміністрації щодо утворення навчально-виховних закладів нового типу, та розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 01.08.2003 року № 418 в місті Кам'янці створено еколого-економічний ліцей районної комунальної власності (на базі загальноосвітньої школи №2), який розпочав роботу з 01.09.2003 року. Кам'янський еколого-економічний ліцей створено з двома факультетами (екологічний з поглибленим вивченням хімії та біології і економічний з поглибленим вивченням економіки і математики). Згiдно Статуту I-IV(V) курси ліцею вiдповiдають 8-11(12) класам середньої загальноосвiтньої школи. За розпорядженням №178 від 19.07.2004 року ліцею виділено окреме приміщення (колишній корпус початкових класів Кам'янської зош №2).

Освіта, яку отримують випускники ліцею дозволяє їм успішно виступати на Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах Малої академії наук України та демонструвати високі результати ЗНО. Ліцей переможець конкурсу "100 кращих шкіл України - 2006" в номінації школа професійної кар'єри.


Kam24.jpg Kam240.jpg Kam2400.jpg Kam24000.jpg

Кам'янський еколого-економічний ліцей "Камелія" (старий сайт ліцею "Камелія")

Кам'янський еколого-економічний ліцей "Камелія" (новий сайт ліцею "Камелія")

Наші сайти і файли:

Свято-Троїцький Мотронинський монастир

Інтерактивні тести з інформатики

Інтерактивні тести з інформатики для 9 класу

Студія "Ліра"

Блог "Informatics"

Мобільна історія України

База даних ліцею: academy

`Кам'янка` технологія Google

`Камелія` технологія Google

Гімн ліцею "Камелія" (Музика Людмили Попович і Олександра Пономаренка, слова Людмили Попович. Співають Оксана Дроботенко і Тетяна Кугот)

Кам'янка - 2004 (фільм про Кам'янку і ліцей)

Перший випуск ліцею - 2005 (фільм про перший випуск ліцею)

Альона Береза "Прощай лицей"> (пісня + слайди)

Пісні Віри Дроботенко:

Колиска майбуття

Місто моє

Послухайте як музика звучитьЕсе-роздум директора Кам'янського еколого-економічного ліцею

Інформаційні технології та педагогічні інновації у практиці Кам'янського еколого-економічного ліцею

Ми – це не безліч стандартних «я», а безліч Всесвітів різних. (Василь Симоненко)


Зима... Свище вітер за вікном, потріскує у грубі розпалене вугілля. Тихо, заворожуюче лине голос старенької учительки: «Настане час, дітки, коли ви зможете спілкуватись зі своїми друзями з будь-якої точки планети і бачити своїх співрозмовників». «Оце дива», ­– думали ми, малі діти, у далеких 70-х.

Як же почувається сьогоднішній ліцеїст? Чи є щось дивним для нього?

Так, є. Це потреба користуватися новітніми інформаційними технологіями. Юні переконані: повноцінне функціонування людини в сучасному світі без комп’ютерних технологій неможливе. Життя ж бо вимагає динамічної рівноваги між особистістю і навколишнім світом: якщо є інформація, її потрібно освоїти. Громадяни майбутнього інформаційного суспільства, для яких здатність до людських комунікацій, активне оволодіння науковою картиною світу, гнучка зміна своїх функцій у праці, відповідальна позиція і розвинена планетарна свідомість стануть початковою життєвою потребою, формуються уже сьогодні.

Говорячи про педагогічні інновації у практиці ліцею, хочу наголосити на тому, що саме інформаційні технології дають простір для творчості, польоту думки, вираження внутрішнього «я» кожної особистості. Із сучасної школи зникла буденність. Кожного дня можна творити, наприклад, створюючи нові альтернативні види біопалива чи досліджуючи районовані сорти яблук та презентувати результати на науково-практичному товаристві за допомогою інтерактивної дошки. Ліцеїсти використовуючи сучасні Інтернет-технології, конструюють і створюють еколого-економічні інформаційні системи, такі як «Технології утримання та розмноження страусів в умовах Черкащини», «Web-сайт державного підприємства Кам'янський спиртогорілчаний комбінат», які отримують Дипломи переможців в категорії Web-розробки на Всеукраїнських конкурсах. Використовуючи комп’ютерні імітаційно-моделювальні програми, наприклад, програми з імітації експерименту, учитель і учень досліджують закономірності, які недоступні для спостереження в природних умовах.

Мікросвіт, який може створити для себе кожен, має об’єднуватись великою ідеєю освоєння всіх галузей знань. Відкритість освіти дає можливість дітям створити власну траєкторію самоосвіти. Як добре заглянути у світ економіки чи історії, коли міркуєш про владу золота над людською особистістю. Ось шлях до інтеграції предметних галузей знань!

Пружним джерелом б’є пісенна українська душа, прагне, щоб її почули, відгукнулись добрим словом... Будь ласка, заходьте до нашої світлини, ім’я якої «Камелія», пийте із чистого «Джерельця» цілюще слово. «Не все те невірне, що тобі незрозуміле», – навчав філософ Григорій Сковорода. Отож, треба іти вперед, до майбутнього, і, можливо, сьогоднішні непосидючі учні відкриють нові світи. Адже йдуть через терни до зірок!


Директор Кам'янського еколого-економічного ліцею Кам'янської районної ради Черкаської області Чумаченко Олег Анатолійович